مرور رده

اقتصادی

پشت پرده هجوم برای واردات کره/ ارز چند نرخی عامل فساد و رانت

در حالی در دو ماه ابتدایی امسال 35 هزار تن کره یعنی بیش از نیاز سالانه کشور وارد شده که رئیس انجمن صنفی گاوداران معتقد است کشور نیازی به واردات ندارد و آنها به دلیل سود سرشار ناشی از ارز 4200 تومانی آدرس غلط می‌دهند.
ادامه مطلب ...

اولویت‌های پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه به نفع تولید تغییر کند

وزارت اقتصاد اعلام کرد:بازنگری در اولویت‌های تخصیصی مندرج در تبصره 4 قانون بودجه 98 از محل منابع صندوق توسعه با هدف اختصاص به زیرساخت‌های تولیدی با توجه به بروز خسارات سیل به زیرساخت‌های تولیدی در استان‌های حادثه دیده، ضروری است.
ادامه مطلب ...

مابه التفاوت ارز ترجیحی با نیما را مستقیما به مردم بدهیم/ ارز ۴۲۰۰ تومانی تاثیری در زندگی مردم…

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص‌یافته به کالاهای اساسی تاثیری در زندگی مردم نداشته است، گفت: بهترین راه‌حل این است که مابه التفاوت ارز ترجیحی با نیما را مستقیم به خود مردم بدهیم.
ادامه مطلب ...

دو راهکار رونق بازار سرمایه برای حمایت از تولید/قیمت عرضه های اولیه جذاب شود

وزات امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیشنهاد کرد عرضه‌های اولیه در بازار بورس از جذابیت قیمتی برخوردار باشد و رتبه بندی شرکت‌های تامین سرمایه به منظور رشد تولید در دستور کار قرار گیرد.
ادامه مطلب ...

برنامه عملیات بازار باز در مرحله نهایی

رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر این موضوع که عملیات بازار باز بانکی در کنار تعمیق این بازار نقش مهمی در اعمال سیاست پولی و کنترل تورم خواهد داشت از مراحل نهایی آماده‌سازی عملیات بازار باز بانکی خبر داد.
ادامه مطلب ...

پیش‌بینی ۴۵۰ میلیارد تومان برای بیابان‌زدایی در استان‌های درگیر گرد‌وغبار

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها گفت: امسال ۱۰۰ میلیون یورو اعتبار برای بیابان‌زدایی، محیط زیست و حل مشکل برق در استان‌های درگیر با پدیده گرد و غبار از محل صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده است.
ادامه مطلب ...
رفتن به نوار ابزار